تبلیغات
isarnews - نامه محرمانه امریکا به سید حسن نصرالله
 
isarnews
مطالب وبلاگ لزوما دربر گیرنده عقاید نویسنده وبلاگ نیست.
 
 
پاسخ ایران به هرگونه تجاوز اسراییل، پایگاههای آمریكا را نیز دربرمی‌گیرد/حمله کند وارد الجلیل می‌شویم

'سید حسن نصرالله' دبیر كل حزب الله لبنان گفت: آنچه كه هم اكنون در منطقه ما در حال رخ دادن است، واقعیت و آینده منطقه را برای مدت ها رقم خواهد زد.
به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله دوشنبه شب در گفتگوی زنده با شبكه خبری 'المیادین'، افزود: شاخص های نظام جهانی جدید از شورای امنیت آغاز خواهد شد و ما در جهان عرب می توانیم كه بازیگران مهمی در سطح جهان باشیم.
دبیركل حزب الله گفت: جهان عرب می تواند نقش مهم و بزرگی بازی كند و این امر در دست ملت هاست.
وی گفت: ما به نظام دو قطبی در جهان (شوروی و آمریكا) بازنخواهیم گشت، بلكه جهان به نظامی چند قطبی كه در آن كشورهای منطقه ای موثری حضور دارند، منتقل می شود.
سید نصرالله گفت: پیش از تحولات سوریه، تحولاتی كه در منطقه انجام می شد، در خدمت جریان مقاومت صورت می پذیرفت و اسراییل در رابطه با انقلاب مردم مصر كه نظام 'حسنی مبارك' را به زیر كشید، عزادار شد.
دبیر كل حزب الله با اشاره به اینكه 'مقاومت ماهیت و طبیعت ماست'، گفت: فعالیت های محوری زیادی در جریان است تا مساله فلسطین به فراموشی كشیده شود.
سید نصرالله اظهار امیدواری كرد كه ما بتوانند از این مرحله عبور كنند و در تشكیل یك استراتژی در حمایت از مقاومت سهم داشته باشند.
وی افزود: به همگی می گویم كه اختلافات هر چه كه باشد، مسئولیت در قبال فلسطین و قدس، مسئولیتی عقایدی و اخلاقی بوده و این اختلافات نباید كه اصل این رویكرد را هدف قرار دهد.
سید نصرالله با اشاره به اینكه پیروزی های مقاومت به بركت خون شهدا و مجاهدین حاصل شده، افزود: آزادسازی جنوب لبنان در سال 2000، مرحله ای بسیار مهم و پایه ریز پیروزی بدون هیچگونه شرط و شروطی بود و باید دانست كه پیروزی در سال 2006 نیز بسیار مهم و استراتژیك است.
وی گفت: آمریكا و اسراییل دائما در این راستا فعالیت می كنند كه مساله فلسطین از اهتمام ملت های عرب خارج شود.
دبیر كل حزب الله افزود: فعالیت هایی به منظور سوء استفاده از جریان حوادث جاری در منطقه - هر چند كه این حوادث به دست مردم انجام پذیرد - ادامه دارد تا ما مساله فلسطین را فراموش كنیم.
وی گفت: لازم است كه مساله فلسطین به عنوان قطب نما باقی بماند و ما باید از خود دفاع كنیم و هرگونه تهدیدی را با تهدید پاسخ دهیم.
وی ادامه داد: برخی مساله ترور 'رفیق حریری' نخست وزیر اسبق لبنان را به جایی بردند كه به هیچ وجه در راستای مقابله با دشمن نیست.
سید حسن نصرالله افزود: وقتی كه اسراییل ایستاده و تهدید می كند كه لبنان را ویران خواهد ساخت، این وظیفه ماست كه بایستیم و بگوییم كه زمان این حرف ها به سر رسیده است. ما دایما نیازمند بحث و بررسی در خصوص برخی اولویت ها هستیم و باید این اولویت ها را سازماندهی كنیم.
دبیركل حزب الله افزود: اسراییل اگر به حال خود رها شود، طرح ها، زیاده خواهی ها و نیروی خود را بازسازی خواهد كرد لذا لازم است كه مواجهه با آن در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: دایما در اندیشه اسراییلی، ضربه اول محوریت داشته تا جایی كه نیروی هوایی آنها بر این باورند كه اقدام به نابودسازی مراكز مقاومت می كنند اما من می خواهم كه خطاب به اسراییلی ها بگویم به هیچ وجه بر روی ضربه اول حساب باز نكنید.
دبیركل حزب الله افزود: موشك های مقاومت توانایی رسیدن به هر هدفی را در فلسطین اشغالی دارند. اسراییل از خانه عنكبوت نیز سست تر بوده ولو این خانه با زرادخانه های نظامی حمایت شود.
سید نصرالله گفت: اسراییل نقاط ضعف بسیار خطرناكی داشته و نیروی هوایی آنها نمی تواند مقاومت مردمی را نابود سازد، چرا كه مقاومت نیروی موثر و نیروی بازدارنده حقیقی دارد.
وی اظهار داشت: من با این سخنانم وارد معركه جنگ با دشمن می شوم و به هیچ وجه وارد جنگی شكست خورده نخواهم شد.
سید نصرالله با اشاره به ایكنه 'ما بر اساس وقایع موجود، وارد جنگی روانی شده ایم'،ادامه داد: مقاومت هیچ گاه به مردم خود دروغ نگفته است؛ در جنگ 33 روزه، تمام جهان ضد ما بود و با این حال ذره ای شك در
پیروزی خود نداشتیم.
دبیركل حزب الله وضعیت فعلی مقاومت را بسیار بهتر از وضعیت آن در جریان جنگ 33 روزه سال 2006 دانست و ادامه داد: به همه تاكید می كنم كه ما خیالی آسوده داشته و بر اساس دیدگاهی موضوعی در خصوص جریانات موجود در منطقه و جهان، نسبت به آینده مطمئن و خوشبین هستیم.
*پاسخ ایران به هرگونه تجاوز اسراییل، پایگاههای آمریكا را نیز دربرمی‌گیرد
'سید حسن نصرالله' گفت: هر كاری كه اسراییل انجام دهد، برای آمریكا مسئولیت ساز خواهد بود و پاسخ ایران به هرگونه تجاوز اسراییل تنها محدود به این رژیم نخواهد شد، بلكه پایگاه های آمریكا در منطقه را نیز در بر خواهد گرفت.
وی افزود: به اعتقاد من اختلافی میان اسراییلی ها در خصوص حمله به ایران وجود دارد و باید دانست كه مساله بر سر برنامه هسته ای ایران نیست، بلكه مقصود آنها هدف قرار دادن نقش ایران است.
دبیركل حزب الله ادامه داد: مساله انرژی هسته ای تنها بهانه ای برای حمله به ایران است و 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر و 'ایهود باراك' وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلاش دارند كه منطقه را به سوی جنگ بكشانند و برای درگیری با ایران جدی هستند.
وی با اشاره به اینكه 'من بعید می دانم كه اسراییل اقدام به حمله علیه ایران كند'، اظهار داشت: به اعتقاد من، نتانیاهو و باراك تنها از طریق تحریك آمریكا و جهان، به دنبال دستیابی به كمك های نظامی و مالی هستند.
وی افزود: بر اساس آنچه كه از مسئولان ایرانی شنیده ام، تصمیم به منظور آمادگی برای پاسخ به هرگونه تجاوز اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران، اتخاذ شده است.
دبیركل حزب الله با اشاره به تهدیدات اسرائیلی علیه لبنان گفت: وقتی اسراییلی ها می گویند كه لبنان را ویران می كنند، ما نیز اهدافمان تنها اماكن نظامی نخواهد بود. من می گویم كه ما نیز تمام نقاط را هدف می گیریم و باید دانست كه نقطه ضعف اسراییلی ها وجود اهداف اقتصادی، صنعتی، نیروگاهی و هسته ای است . ” بر اساس آنچه كه از مسئولان ایرانی شنیده ام، تصمیم به منظور آمادگی برای پاسخ به هرگونه تجاوز اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران، اتخاذ شده است “
دبیر كل حزب الله با اشاره به اینكه 'ما سلاح شیمیایی نداشته و احتیاجی نیز به آن نداریم'؛ گفت: ما هرگز اینگونه سلاح ها را به كار نمی گیریم چراكه برای هدف قرار دادن اهداف اسراییلی موشك داریم؛ اسراییل هم سلاح هسته ای و هم سلاح شیمیایی دارد اما نقطه قدرت ما این است كه هیچ نیازی به اینگونه سلاح ها نداریم.
وی گفت: تمام گزینه ها روی میز وجود داشته و ممكن است كه به دفاع اكتفا نكرده و ممكن است روزی بیاید كه وارد شهر 'الخلیل' در شمال فلسطین اشغالی نیز بشویم.
دبیركل حزب الله با اشاره به موضوع سوریه گفت: موضع خود را در رابطه با نظام سوریه بر دو اصل استوار كرده ایم؛ اول اینكه سوریه در خصوص نزاع با اسراییل موضع دارد و دوم اینكه در خصوص گفتگو و اصلاحات اعلام آمادگی كرده است.
سید نصرالله افزود: در ابتدای آغاز حوادث سوریه، به این كشور رفتم و با 'بشار اسد' دیدار و گفتگو كردم و وی در این دیدار در خصوص آمادگی اش برای گفتگو و انجام اصلاحات سخن گفت.
وی گفت: معارضه سوریه وارد شدن به گفتگو و انجام اصلاحات در این كشور را نپذیرفته و تنها بر اسقاط نظام اصرار دارد و این در حالی است كه ما خواستار متوقف شدن كشتار در سوریه و آغاز گفتگو و حفظ وحدت این كشور هستیم؛ همانطور كه در خصوص عراق نیز با دخالت خارجی مخالفت خود را ابراز كرده و معارضه آن زمان را به گفتگو با نظام دعوت كردیم.
نوع مطلب : اخبار سیاسی ایران و جهان، 
برچسب ها : سید حسن نصرالله، پاسخ به نامه محرمانه امریکابه سیدحسن نصرالله، حمله اسرائیل به ایران،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 18 مرداد 1396 02:45 ب.ظ
What's up to all, it's actually a fastidious
for me to pay a quick visit this web site, it consists of precious Information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


ما ایرانیان غیرتمند صرف نظر از عقاید سیاسی و ... مدیون شهداء و جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس هستیم

مدیر وبلاگ : منصور رضایی زاده
نظرسنجی
آیا با برقراری رابطه دیپلماتیک با امریکا موافقید؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :